Aktivity

 

 

Tenis, volejbal na vlastním kurtu, kulečník, sauna, koupací jezírko, možnost posezení u ohně, dětské pískoviště , cykloturistika, lyžařský sport, běžné outdorové hry …

Turistika

Pustá Rybná - 19 km - klacisistní kostel sv. Bartoloměje, lidová architektura, lyžařský vlek, koupaliště.

Borová - 24 km - dochované původní stavby s uzavřeným dvorcem, původní gotický kostel sv. Markéty, koupaliště, pošta, lékárna, supermarket. Nově vybudované sportovní centrum s tenisovými a volejbalovými kurty, posilovnou a minigolfem.

Rybenské perníčky - 25 km - přírodní památka, rulová skaliska se skalními mísami.

Zkamenělý zámek - 30 km - přírodní památka, skaliska připomínající hradní zříceninu se zachovalými valy a příkopy hradiště ze šestého století.

Čtyři palice - 10 km - přírodní rezervace, rulová skaliska s původní druhovou skladbou jedlobukového lesa.

Karlštejn -9 km-rokokový lovecký zámeček Kinských pod stejnojmenným vrcholem (783m.n.m ).

Svratka - 10 km - město s lidovou architekturou je známé jako působiště malířů, z nichž někteří zde mají i své pamětní desky. Golfové hřiště, zimní stadion, sjezdovka s umělým zasněžováním.

Milovské perničky - 10 km - přírodní památka, malebná skupina tří skal, na jejichž vrcholech jsou prohlubně (perničky) - skalní mísy. Pověsti jim přisuzují různý původ a účel.

České Milovy - 10 km - tradiční rekreační středisko s krásným rybníkem. Půjčovna loděk, minigolf.

Buchtův kopec - 10 km - vrchol (810 m.n.m) s rozhledem na Jimramovsko. Je zde umístěna jedna ze tří kontrolních věží řídících civilní letový provoz v ČR a Masarykovo sanatorium dlouhodobě nemocných.

Jimramov - 12 km - renesanční zámek s parkem z 16. století, lidová architektura, gotický kostel Narození P. Marie. Rodiště bratří Mrštíků a Jana Karafiáta, autora Broučků. Je zde také jejich výstavní síň. V zámeckém parku probíhá v srpnu jazzový festival.

Toulovcovy maštale - 14 km - přírodní památka, skalní útvary různých tvarů, čtyři údolí s úzkými roklinami (maštalemi), volně přístupná

Dudychova jeskyně. Nově: Toulovcova rozhledna, množství značených tras pro pěší i cyklisty!

Devět skal - 4 km - nejvyšší vrchol Žďárských vrchů (836 m.n.m), přírodní památka, nejrozsáhlejší komplex vrcholových skal typu skalního města na Českomoravské vrchovině, na vrcholu vyhlídka.

Žákova hora - 5 km - 810 m.n.m, národní přírodní rezervace s původním jedlobukovým pralesem, Stříbrná studánka na východním úbočí, prochází tudy evropské rozvodí řek.

Dalečín - 28 km - zřícenina gotického hradu z 14. století se zachovalou částí paláce a zbytky hradeb.

Vírská přehrada - 30 km - největší vodní plocha oblasti a na řece Svratce, třetí nejvyšší hráz v ČR (76 m).

Veselý kopec u Hlinska - 30 km - skanzen lidové architektury Vysočiny. Nejnavštěvovanější památka Vysočiny!  

Žďár nad Sázavou - 13km - barokní zámek Kinských, kostel na Zelené hoře z 18. století od G. Santiniho zapsaný v památkách UNESCO, několik rekreačních rybníků.

Pernštejn - 39km - hrad ze 13.století, patřící k nejvýznamnějším národním kulturním památkám, je jednou z nejzachovalejších památek hradní architektury, které nebyly poznamenány přestavbami.

WesternCity - 36km - Westernové městečko Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem nabízí největší přírodní westernový areál a akční divadlo v ČR.

Přírodní zajímavosti
Pískovcové skalní útvary Toulovcovy maštale, Zkamenělý zámek, Devět skal, Lisovská a Malínská skála, Dráteničky, Rybenské perníčky, Lukášova zpívající lípa , prales na Žákově hoře, údolí Doubravky .

www.mastale.cz

Rozhledny
Devět skal, Horní les u Rovečného, Karasín, Budislav, Karasín, rozhledny Terezka a Borůvka, Toulovcova rozhledna

www.karasin.cz

Pamětihodnosti
Gotický hrad Svojanov, patřící k nejstarším u nás, Karlštejn, hradební komplex v Poličce, který je nejzachovalejší v Evropě, rodná světnička Bohuslava Martinů ve věži kostela v Poličce, renesanční zámek v Litomyšli, rodiště Bedřicha Smetany v Litomyšli, skanzen lidových staveb na Veselém kopci u Hlinska, lidová architektura roubených staveb v Telecím a Borové, náš nejzachovalejší gotický hrad Pernštejn, dějiště světového poháru v lyžování u Nového Města na Moravě, kostel Sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře - památka UNESCO a další Santiniho stavby ve Zvoli nad Pernštejnem nebo v Obyčtově, goticko románský kostelík nad Vítochovem.